لودینگ

سنگ تراورتن حاجی آباد

معدن این سنگ در استان مرکزی – محلات – حاجی آباد قرار دارد. بیشتر ابعاد موجود در بازار 40 طولی است.از مزایای آن می توان به کم سوراخ بودن  و سالم بودن  و زیبایی داشتن در نما اشاره کردو همچنین این سنگ یکدست است و بازی رنگ فراوان ندارد واز معایب آن می توان به تنها بی موج بودن آن اشاره کرد. از مصارف کاربرد آن می توان به نمای بیرون و نمای رومی اشاره کرد. تعداد سورت آن 15 سورت می باشد.

کاربرد تراورتن حاجی آباد در ساختمان

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از ترکیب بی موج آن با آجر و سنگهای قیچی استفاده کنید و یا این که این سنگ را به صورت یکدست استفاده کنید. در بازار محصولات مشابه آن وجود دارد که حدود 70 درصد کیفیت آن را دارد  ولی قیمت آن کمتر است که می توان  به بی موج آبگرم و طرق و تکاب اشاره کرد.البته سنگ حاجی آباد یکی از گزینه های اصلی در جهت کاربری در اجرای نماهای رومی است و اصولا از آن به صورت یکدست و تکی استفاده می شود.

انواع تراورتن حاجی آباد

طبق ساختاری که برای تمامی سنگ های ساختمانی رعایت می کنیم برای برند حاجی آباد نیز می توان انواعی تعریف کرد و این تنوع نوع را براساس درجه بندی و همچنین بازه رنگ و طرح تعریف می کنیم. از نظر زمینه رنگ دارای بازه رنگ سفید ،کرم روشن ،کرم و کرم بژ است و از نظر طرح نیز یکی از مطرح ترین نام های آن در بازار،تراورتن حاجی آباد ابروبادی است.این نوع دارای هاله های سفید و کرم رنگ با ساختار نامنظم بر روی سطح سنگ است که یکی از گزینه های اصلی جهت کاربری در نماهای رومی است. البته شایان ذکر است که این تنوع را می توان بر اساس نوع برش نیز دسته بندی کرد که دو دسته موجدار و بی موج تقسیم می شود. مشخصات فنی و کیفی که مطرح شد به صورت تیتروار به شرح زیر است:

  • تنوع رنگ: کرم – کرم روشن – کرم بژ – سفید
  • تنوع برش: موجدار – بی موج
  • تنوع سورت: ممتاز – سوپر – درجه 1 – درجه 2
  • تنوع طرح: ابروبادی

قیمت تراورتن حاجی آباد در اصفهان

اگرچه معدن این تراورتن در محلات قرار دارد اما عمده تولید آن در شهرک های فعال در استان اصفهان صورت می گیرد و به همین دلیل بسیاری آنرا با نام تجاری تراورتن حاجی آباد اصفهان می شناسند. اما یک سری پارامتر وجود دارد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت گذاری این برند تاثیرگذار است که در این بین می توان به عواملی چون ابعاد،ضخامت،رنگ،سورت بندی ،کیفیت فرآوری و نوع برش آن اشاره کرد که در ادامه هر کدام را به صورت کامل شرح خواهیم داد.

اطلاعات تماس

تلفن
09139321409
آدرس
اصفهان - شهرستان تیران و کرون - شهرک صنعتی رضوانشهر
ایمیل