لودینگ

سنگ تراورتن عباس آباد

معدن این تراورتن در استان مرکزی در عباس آباد قرار گرفته است.ابعاد تولید شده آن در بازار بیشتر 40 طولی می باشد.از مزایای آن می توان به سفید یکدست بودن و عمر بالا و روح دار بودن سنگ و آرامش داشتن آن اشاره کرد و همین موارد موجب شده تا استفاده از تراورتن عباس آباد در نمای بیرون بسیار زیباست .از معایب آن می توان به بازی سورت آن و داشتن سوراخ های کشیده اشاره کرد و بیشتر کاربرد آن در نمای بیرون است و برای طرح رومی نیز کاربرد دارد.اگر به رنگ روشن آن علاقه مند شده اید ولی از نظر بودجه مشکل دارید ما به شما سنگ تراورتن ورتون و رباط ترک دلیجان را پیشنهاد می دهیم و بازه رنگ این محصول نیز سفید و کرم و همچنین در بعضی از سورت ها دارای رگه های مشکی است.

تراورتن عباس آباد

کاربرد تراورتن عباس آباد در ساختمان

با توجه به مشخصاتی که در بخش بالا به صورت لیست وار به آن اشاره کردیم، سنگ عباس آباد در تمامی بخش های ساختمان قابلیت استفاده را داشته و جز معدود سنگ های تراورتن است که از آن در نمای داخلی ساختمان و به خصوص سالن پذیرایی استفاده می شود. عمدتا از این تراورتن به صورت تکی در نمای بیرون ساختمان و همچنین به صورت ترکیبی در نمای بیرون ساختمان با سنگ های تراوتن شکلاتی و سیلور استفاده می شود. شایان ذکر است که از سورت های ممتاز آن در ورودی ساختمان و لابی نیز استفاده می شود.

سنگ تراورتن عباس آباد جزء سنگهای ساختمانی با قیمت مناسب محسوب می گردد . قیمت فروش آن براساس کیفیت و رنگ آن مشخص می شود . بهترین کیفیت آن دارای درجه سوپر و به ترتیب ممتاز ، درجه یک و درجه دو می باشند . سنگ تراورتن سفید عباس آباد درجه ۲ به دلیل ارزان بودن در دیواره های سوله های کارخانه های مواد غذایی و اماکن تجاری و همچنین در قسمتی از نماهای ساختمان که در دید مستقیم نمیباشند (پشت نما ) کاربرد فراوانی دارد.

سنگ تراورتن عباس آباد به دلیل زیبایی ، مقاومت بالا و صیقل پذیری عالی در سنگ نمای ساختمان کاربرد دارد. به دلیل سختی بیشتر و تخلخل کمتر در مقایسه با دیگر سنگهای تراورتن و چسبندگی زیاد با ملات سیمان ، استفاده از سنگ تراورتن عباس آباد ( و به طور کلی انواع تراورتن ) در ارتفاع پیشنهاد می گردد . همچنین به علت مقاومت زیاد سنگ تراورتن عباس آباد در برابر بارانهای اسیدی و رنگ زیبا و منحصر به فرد  ، این سنگ جزء مناسب ترین سنگ های تزئینی جهت استفاده در نمای ساختمان می باشد.

معادن این نوع تراورتن در استان مرکزی و در شهرستان نیم‌ وَر یا نیمه ‌ور واقع شده است که شهری مهم و تاریخی بوده و در بخش مرکزی شهرستان محلات استان مرکزی قرار دارد. نیم‌ ور در ۲۵۰ کیلومتری جنوب تهران و مابین راه مواصلاتی شهرهای دلیجان و محلات قرار گرفته ‌است. نیم ور دارای کوه‌های سنگی و معادن سنگ غنی تراورتن، فلوئورین و سنگ‌های تزیینی است. در شمال نیم ور قم‌ رود و در جنوب آن کوه‌ های آتشکوه قرار دارند. معادن عباس آباد نیز در این منطقه واقع شده است. اکثر سنگ های تراورتن، داری موج می باشند؛ برای داشتن محصول موج دار، برش به صورت عمود بر موج انجام می شود و برای داشتن محصول بدون موج، برش در جهت موج سنگ انجام می شود که به آن کراس کات (cross cut) نیز می گویند؛ این محصول به صورت موج دار فراوری می شود. سنگ های عباس آباد به دلیل رنگ و طرح زیبایی که دارند توسط اکثر سازندگان و معماران مورد استفاده می گیرند. این تراورتن از لحاظ رنگ دارای در گروه سنگ های سفید قرار دارد و موج هایی به شکل پپیچ در پیچ به صورت یکنواخت در سطح آن پخش شده است. هاله های کرم کمرنگ نیز با این موج ها تلفیق شده که جهت موج ها را بیشتر نمایان می کند و زیبایی خاصی به طرح سنگ می بخشد.

تراورتن موجدار و بیموج عباس آباد

تراورتن عباس آباد موج دار اصظلاحی است که در بین فروشندگان و تولیدکنندگان سنگ ساختمانی رایج تر است. موج دار یعنی این که اگر به سنگ مورد نظر نگاه کنید موج های آن را به صورت خط های صاف و با نیز به صورت خط های پیچ دار خواهید مشاهده کرد. تراورتن عباس آباد بی موج نیز اصطلاح بعدی است که در این مدل شما بر روی سنگ موجی را مشاهده نمی کنید و تمام به صورت  نقش و نگار های ابر و بادی روشن و کرم بر روی سنگ نقش آفرینی می کنند. تراورتن عباس آباد با توجه به بازه رنگ کرم و سفید آن ، بر موج دار و بی موج نیز تاثیر گذار بوده و به موج دار کرم و بی موج کرم و سفید دسته بندی می شود. برای دریافت لیست تولیدکنندگان سنگ تراورتن عباس آباد با ما در تماس باشید.

محاسبه قیمت خرید انواع سنگ معادن عباس آباد در اصفهان

عنوان را بسیار کلی انتخاب کردیم زیرا این برند از سورت و درجات بالایی برخوردار است که اختلاف قیمتی سورت های درجه پایین با درجه بالا بسیار چشمگیر است و همچنین به دلیل اینکه عمده تولید آن در اصفهان صورت می گیرد به همین دلیل به آن تراورتن عباس آباد اصفهان نیز گفته می شود. از پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت این تراورتن می توان به ابعاد،رنگ،سورت بندی ،ضخامت و کیفیت فرآوری اشاره کرد. هر آنچه زمینه رنگ آن روشن و مایل به سفید و همچنین یکدست باشد به نسبت قیمت آن نیز بالاتر است و که این احتلاف قیمتی در حال حاضر نزدیک یک میلیون تومان است.

اطلاعات تماس

تلفن
09139321409
آدرس
اصفهان - شهرستان تیران و کرون - شهرک صنعتی رضوانشهر
ایمیل