لودینگ

نمای رومی ساختمان

نمای رومی چیست  چه سنگهایی مناسب نماهای کلاسیک میباشد ؟ بهترین رنگ جهت نماهای رومی و سنگهای ابزاری چه رنگی میباشد * و اصولا نمای چرمی

تولید کنندگان سنگ نمای رومی

0913-231-8614

برای نمای رومی مناسب است یا سنگهای صیقلی و صاب خورده .

در متن امروز سعی شده به سوالهای متداول در خصوص نماهای کلاسیک و رومی پاسخ کاربردی داده شود

سوال اول : نمای رومی چیست

عموما به نماهای بیرونی که از طرحهایی داری ستون ، سرستون ، پاستون ، انواع کتیبه ، گلویی ها ، هلال ، قاب پنجره ، و…. استفاده میشود و الگویی از ساختمانهای ایران باستان و یونان (روم ) گرفته شده باشد اصطلاحا نمای رومی گفته میشود .

نکته مهم و قابل توجه طراحی در این نوع نما میباشد که برای طراحی هر ساختمان میبایست طراحی مختص آن بنا صورت پذیرد زیرا اندازه ستونها و سرستونها میبایست متناسب با اندازه ساختمان باشد و در صورت کپی برداری از طرح ساختمان دیگر این تناسب از بین رفته و هارمونی ساختمان آسیب خواهد دید .

سوال بسیار مهم در این نوع نما استفاده از سنگ مناسب برای ابزار زنی و نصب بر روی ساختمان میباشد .

در صورتی که قیمت و کیفیت سنگ انتخابی شما هوشمندانه باشد در هزینه های ساختمان و زیبایی ساختمان بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

از شما دعوت میکنیم تا پیان این مطلب همراه ما باشید در ادامه مطلب شگفت زده خواهید شد.

اما انتخاب سنگ مناسب و قیمت سنگ :

بهترین سنگها از نظر رنگ و قیمت جهت نماهای رومی رنگهای کرم و بژ میباشند البته در ایران علاقه خاصی به رنگ سفید وجود دارد و این علاقه به خاطر وجود معادن بسیار غنی تراورتن در ایران میباشد مانند معدن عباس آباد ، دره بخاری ، آتشکوه ، حاجی آباد که همگی در محلات و نیمور قرار دارند .

مطلب مهم :

1- طرح قاشقی ، شیار ، ستون ، گل ، کله قوچی و …. روی سنگ سفیدبه دلیل رفلکس نور کمتر دیده میشود.

شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که : تمام نقاشی هاو طراحی ها برروی صفحه سفیدانجام میشود و زیبا و قابل رویت هستند ؟

پاسخ این سوال واضح است زیرا با انواع رنگها بر روی صفحه سفید نقاشی و طراحی میشود نه با رنگ سفید برروی صفحه سفید .

2- سنگها در طبیعت دارای شال ، رگه ، انواع ترکیبات فلزی ، اکسیدهای آهن ، روی و…… هستند که در سطح سنگ سفید بسیار واضح و آشکار نمایان میشوند و این نمایش رنگها به خودی خود زیبا هستند ولی در نماهای کلاسیک وجود این رنگها باعث کم رنگ شدن ابزارها خواهند شد

سنگهای بژ و نسکافه ای که به خوبی سورت شده باشند کمک زیادی به نمایش بهتر طراحی و ابزارها خواهند کرد

در ادامه به قیمت سنگ و متوسط بهای سنگها خواهیم پرداخت .

و اما قیمت سنگ :

سنگهای بژ و کرم با آنالیز قوی که شوره و سفیدک بعد از بارندگی ایجاد ننمایند بطور متوسط بین 60 تا 100 هزار تومان میباشند البته شایان ذکر میباشد سنگهایی با قیمتهای پایین تر هم در بازار وجود دارند که حدود35 تا 60 هزار تومان به فروش میرسد ولی این دسته ازسنگها احتمال شوره و سفیدک در آنها زیاد میباشد و یا از سورت ضعیف برخوردار هستند

ولی سنگهای دسته اول معمولا از ارتفاع مناسب ( قد پا) و رنگ یک دست برخوردار هستند این سنگها معمولا از معادنی چون دره بخاری ، حاجی آباد (نه همه سینه کارها ) آبگرم (قسمتی از معدن ) ، تراورتن تکاب ، تراورتن میاندو آب و تراورتن همدان .

و در نهایت توضیحی کوتاه در خصوص نماهای چرمی و صیغلی داده خواهد شد .

این قسمت را از دست ندهید در سطور بعد به راز حفره های موجود در عالی قاپو پی خواهید برد .

در ابتدا تعریف سنگ چرمی و صیقلی ارایه خواهد شد :

سنگهای صیقلی سنگهایی هستند که خلل و فرج آنها توسط مواد مختلف چون رزین ، بتونه ، سیمان ، پودر سنگ و چسب پر میشوند و پس از پر نمودن ین سوراخها بوسیله دستگاههای مانیزه و با سرعت 300 دور در دقیقه براق میشوند شایان توجه است کیفیت صاب سنگ به عوامل مختلفی چون مرغوبیت سنگ ، لقمه های صاب ، رزینهای مورد استفاده ، تعداد موتورهای ساب و حتی کارگرهای فعال در کارخانه بستگی دارد .

سنگهای چرمی سنگهایی هستند که تمام مراحل ذکر شده را طی مینمایند و فقط خلل و فرج آنها پر نمیشود و سطح سنگ حالتی شبیه به چرم دباغی شده پیدا میکند .

سنگهای چرمی برای مناطقی که بسیار سرد هستند مانند کردستان ، همدان و… مناسب نمیباشند زیرا برف و باران در این مناطق وارد حفره های سنگ شده و در زمان سرمای شدید باعث ترکیدن و شکسته شدن سطح و عمق سنگ میگردد .

همچنین این سنگها برای مناطقی که بارانهای اسیدی دارند مانند شهرهای بزرگ مانند تهران ، تبریز ، اصفهان ، اراک و…. و بصورت کلی شهرهای صنعتی مناسب نمیباشند

نکته ای که در ابتدای این قسمت اعلام گردید خاصیت شکست صوت در سنگهای چرمی میباشد این سنگها به دلیل وجود خلل و فرج سطح سنگ و عدم صاب و صیقل سطح سنگ باعث شکسته شدن صوت در زمان برخورد با سطح خود میباشند و این خاصیت در کاخ عالی قاپو با ایجاد حفره های چوبی ایجاد شده است البته در کاخ عالی قاپو بوسیله اینحفره ها صدا را بصورت یکسان در آن طبقه پخش میکردند و همچنین صدا به طبقات پایین تر انتقال داده نمیشد/

 این مطالب از سایت کارینو برگرفته شده است

بهترین محل استفاده سنگهای چرمی در راه پله های ساختمان و پارکینها میباشد که خاصیت سنگهای چرمی مانع از انعکاس صدا و هیاهو میگردد .

  نمای رومی ساختمان  نمای رومی ساختمان

  نمای رومی ساختمان

   نمای رومی ساختمان     نمای رومی ساخنمان   نمای رومی ساختمان

اطلاعات تماس

تلفن
09139321409
آدرس
اصفهان - شهرستان تیران و کرون - شهرک صنعتی رضوانشهر
ایمیل