لودینگ

سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب مشابه سایر سنگ های تراورتن به صورت موج دار و بی موج به صورت انبوه تولید می شود. از رنگ های موجود آن در بازار می توان به رنگ های کرم و تیره و سفید آن اشاره کرد که در این بخش به معرفی سنگ تراورتن کرم بی موج تکاب می پردازیم و باید توجه داشته باشید که سنگ تراورتن تکاب با توجه به استقامت بالا در مقابل فرسایش و آب وهوا به عنوان یکی از برند های معروف در نمای ساختمان مطرح می باشد.

پارامترهای فنی و کیفی آن به شرح زیر است:

  • ابعاد: اسلب – پلاک
  • ضخامت: 1.6 الی 2 سانتی متر
  • رنگ: کرم – مشکی یا سیلور – سفید
  • نوع برش: موجدار – بیموج
  • نوع فرآوری: صیقلی

انواع تراورتن تکاب بر اساس رنگ

همانطور که در بخش ابتدایی از بازه رنگ این نوع ترارتن گفتیم، عمدتا دسته بندی آن نیز بر اساس زمینه رنگی آن صورت می گیرد که به دسته های زیر تقسیم می شود:

  • تراورتن کرم تکاب
  • تراورتن سفید تکاب
  • تراورتن سیلور تکاب

رنگ کرم آن دارای چندین معدن فعال در آذربایجان غربی است که بازه رنگی آن نیز از کرم به کرم روشن و همچنین بژ ختم می شود.این سنگ نیز به صورت موج دار و بی موج فرآوری می شود که سورت بی موج آن در بازه رنگی کرم بیشترین مصرف را دراد و در خانواده رنگ تیره آن نیز سورت موج دار آن بیشترین مصرف و برای بازه رنگ روشن و سفید آن مدل بی موج با توجه قوانین طراحی نمای ساختمان در استان تهران بیشترین مصرف را دارد.

مزایا و معایب سنگ های تراورتن تکاب

یکی از مزیت های سنگ تراورتن تکاب کرم می توان به شباهت آن به سنگ های حاجی آباد و طرق اشاره کرد که موجب شده از نظر قیمتی مناسب تر و آن دسته از معمارانی که بودجه کمتری را برای نمای ساختمان خود استفاده کرده اند به گزینه کرم تکاب نیز فکر کنند. از دیگر مزیت های آن نیز می توان به استحکام ،دوام و تراکم بالا این برند اشاره کرد که به موازات آن،ساب و صیقل پذیری بالا و همچنین مقاومت در برابر ضربه و سایش را به همراه دارد.

کاربرد تراورتن معادن تکاب در ساختمان

همانند سایر سنگ های تراورتن، این برند نیز عمده کاربری اش در نمای بیرونی ساختمان است، اما از آن جا که شباهتی از نظر ساختاری با سنگ حاجی آباد دارد، از این ترارتن نیز می توان در بعضی از بخش های فضای داخلی ساختمان اشاره کرد اما عمدتا از آن در نماهای کلاسیک و رومی و همچنین نماهای ترکیبی با سایر سنگ های ساختمانی و متریال های ساختمانی مانند آجر نسوز، مورد استفاده قرار می گیرد و در ادامه سعی خواهیم کرد نمونه تصاویر بیشتری از پروژه های اجرا شده با این نوع تراورتن را برای شما قرار دهیم.

اطلاعات تماس

تلفن
09139321409
آدرس
اصفهان - شهرستان تیران و کرون - شهرک صنعتی رضوانشهر
ایمیل